Vítězný vstup nejmladších vlčat U11 do nového roku

Na první turnaj v novém roce zajížděla nejmladší žďárská vlčata do dalekého Uherského Brodu. Zde nás měla čekat 3 utkání, ale bohužel brněnské družstvo SAM se těsně před turnajem muselo kvůli nedostatku hráčů odhlásit. Vlčata se tedy utkala pouze s brněnskými skokany a domácím družstvem BK TJ Spartak Uherský Brod. Obě utkání vyšla vlčatům na výbornou a odvážela si tak dvě zasloužené výhry o 32 a 43 bodů.

BK Skokani Brno – BK Vlčata Žďár      36:68 (9:16,17:27,25:48,36:68)
Body: Haller, Tůma po 11, Kužela, Vrána po 10, Rosecký 8, Sláma 5, Vilda 3, Chmelař, Trávníček, Krejčí, Blažíček, Bílek po 2, Dokulil, Cempírek

V utkání s brněnskými skokany jsme chtěli soupeři vrátit domácí říjnovou porážku o 23 bodů. Začátek utkání vyšel vlčatům excelentně. Aktivní a soustředěnou celoplošnou obranou nutila skokany k ztrátám a ihned vyrážela do rychlých protiútoků. Skvělé přihrávky po zisku míče na vybíhajícího Dominika, který neomylně zakončoval, donutily již v 4.min brněnské trenérské duo za stavu 2:12 k oddechovému času. Ani poté ovšem aktivní vlčata nepolevovala a postupně navyšovala náskok až na 4:16. Menší výpadek přišel až v závěrečné minutě, kdy se skokanům 5 rychlými body podařilo snížit stav na 9:16. Vstup do druhé části vyšel lépe skokanům, čtyřmi body v řadě snížili a zdálo se, že nás čeká vyrovnané a dramatické střetnutí. Vlčata se ovšem rychle otřepala, začala bojovat, rvát se o každý míč a třemi průniky Matěje do soupeřovy obrany odskočila ve skóre na poločasových 17:27. Do třetí části hry vlétla hladová vlčata znovu na výbornou, opět skvělou obranou po celém hřišti nepouštěla skokany do zakončení a nutila je k ztrátám. Díky této aktivní obraně všech hráčů na hřišti a rychlými přechody zejména Štěpána a Lukáše vlčata neustále navyšovala rozdíl ve skóre. Do závěrečné části tak vlčata nastupovala za stavu 25:48 a mohla utkání v klidu dohrávat. Vlčata si hru vyloženě užívala, neustále aktivní obranou tlačila na soupeře, sbírala míče a vyrážela vpřed. Zejména pěknými průniky Vojty tak vlčata nakonec dokráčela k zasloužené výhře.

BK TJ Spartak Uherský Brod - BK Vlčata Žďár     23:66 (7:20,19:36,23:45,23:66)
Body: Chmelař 13, Haller 11, Kužela 8, Sláma, Bílek po 6, Rosecký, Tůma, Vilda, Blažíček po 4, Dokulil, Trávníček, Vrána po 2, Krejčí, Cempírek

I do druhého utkání proti domácímu Spartaku, se kterým jsme se ještě nestřetli, jsme chtěli nastoupit s aktivní, celoplošnou obranou a rychlým přechodem do protiútoku. To se nám z počátku dařilo, díky aktivní obraně jsme odebírali domácím míče a opět úspěšnými nájezdy Dominika, ke kterému se bodově přidal i Lukáš, rychle soupeři odskočili ve skóre a první část vyhráli poměrem 7:20. V druhé části vlčata pokračovala v aktivní hře, snažila se domácí obírat o míče a vyrážet vstříc soupeřovu koši. Velkou pochvalu v této činnosti zaslouží zejména Adam, který sbíral míč za míčem a úspěšnými nájezdy zakončoval.  Rozdíl ve skóre tak neustále pomalu narůstal až na poločasových 19:36. Přesto jsme ale s předvedenou hrou vlčat nebyli zcela spokojeni. Hráčům jsme museli vytýkat špatné postavení v obraně, pomalý návrat po ztrátě, menší bojovnost o nerozhodné míče, přílišné přidržování míče driblingem a při přechodu do protiútoku nehledání volných hráčů před sebou. To si vlčata vzala k srdci a zlepšenou obranou dovolila domácím za celý druhý poločas pouze 2x zakončit. I při přechodu na útočnou polovinu začala vlčata méně driblovat a přihrávkami vyhledávat volné spoluhráče před sebou, kteří mohli pohodlně zakončovat. Takto si vlčata dokráčela k druhé výhře a mohla se radovat z úspěšného představení. Musíme ale pochválit i hru domácího Spartaku, který po celý průběh utkání nic nevzdával, bojoval o každý míč, snažil se neustále pronikat a zakončovat do našeho koše a hrál velmi sympaticky.