Nepovedené 4.čtvrtiny nejmladších vlčat U11

O předešlém víkendu se naše družstvo nejmladších vlčat představilo na turnaji OP U11 pořádaném v Jihlavě.  Soupeřem našich vlčat bylo družstvo domácích BC Vysočina a v soutěži doposud neporažené družstvo SAM Brno. V prvním utkání turnaje si to domácí BC rozdalo s hosty z Brna a po výsledku 56:42 mohlo slavit překvapivé, nutno ale podotknou, zcela zasloužené vítězství. Žďárská vlčata se pak postupně představila proti SAM a domácím BC.

SAM Brno – BK Vlčata Žďár  73:58 (13:15,32:26,45:46,73:58)
Body: Tůma 13, Bílek 12, Rosecký 12, Kužela 8, Vrána 5, Krejčí, Růžička, Sláma, Víteček po 2, Haller, Dokulil, Kašpar, Blažíček, Filipenský

Do utkání s brněnským SAM vlétla vlčata, jak už je jejich zvykem, s velkým nasazením, bojovností a snahou co nejdříve soupeři odebrat míč. To se vlčatům skvěle dařilo a po ztrátách soupeře rychlými průniky pod koš zaznamenala prvních 6 bodů v utkání. SAM se však po počátečním tlaku vlčat vzpamatoval a pod taktovkou hráče č.13 Melichara začal utkání vyrovnávat. Tohoto velmi šikovného hráče (11 z 13 b) se nám v průběhu celého prvního dějství nedařilo bránit, pouze zastavovat fauly. Vstup do druhé části, ve které nastoupila hvězda brněnského celku Simko, vyšel lépe soupeři. Vlčata se ovšem nevzdávala, bojovala a snažila se rychlými protiútoky zakončovat do soupeřova koše. Zde ale bohužel narážela na dobře postaveného, o hlavu vyššího, již zmiňovaného hráče Simka, který pod košem veškeré snahy vlčat o zakončení zastavoval. Sám (16 z 19 b) přitom po zisku či doskoku míče dokázal předriblovat celé hřiště a skórovat do žďárského koše. V poločase utkání tak na tabuli svítil stav 32:26 ve prospěch brněnského celku a vlčatům bylo zřejmé, že pokud chtějí v utkání uspět, musí zastavit tyto dvě brněnské hvězdy. To se vlčatům po prostřídání hráčů v třetí čtvrtině celkem dařilo. Zlepšili jsme obranu hráče Melichara a sami začali proměňovat střely a průniky pod koš. Šňůrou 10 bodů v řadě (23-25 min) se skvěle hrající vlčata dostala do vedení 44:43, které již do konce čtvrtiny nepustila. V závěrečné části jsme se chtěli bojovností a rychlostí pokusit utkání dotáhnout do vítězného konce, ale brněnský Simko byl proti. Veškerou snahu vlčat o skórování svým dominantním postavením pod košem zastavoval a sám přitom zaznamenal 17 b. Konečný výsledek 73:58 byl tak pro vlčata krutý, ale všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a snahu během celého utkání.

BC Vysočina - BK Vlčata Žďár  57:46 (10:13,18:23,33:40,57:46)
Body: Kužela 15, Tůma 11, Haller 8, Sláma 6, Bílek, Krejčí, Rosecký po 2, Dokulil, Růžička, Víteček, Kašpar, Blažíček, Vrána, Filipenský

V druhém utkání proti smíšenému (6 chlapců, 8 dívek) týmu z BC Vysočiny, vyšel úvod utkání lépe domácím. Tři rychlé koše soupeře donutily trenéry vlčat brzy sáhnout k oddechovému času a důrazně připomenout vlčatům, že pokud nebudou se soupeřem běhat, nemohou uspět. To si vlčata vzala k srdci, aktivním pohybem zlepšila obranu a po získaných míčích zásluhou nebojácných nájezdů Štěpána a Vojty vyhrála první část 13:10. V druhé části vlčata nepolevila v dobré obraně, bojovala o každý míč a snažila se proměňovat nájezdy jeden proti jednomu. BC Vysočina hrála ovšem velmi aktivně a po poločasovém výsledku 18:23 v třetí části začala pomalu ukrajovat z náskoku vlčat. V tomto období jsme bohužel zbytečnými ztrátami, kdy jsme se pod tlakem domácí obrany nedokázali uvolnit pro míč, umožnili soupeři udržovat přijatelný odstup. Proto byl na ukazateli po třech čtvrtinách stav pouze 33:40 ve prospěch vlčat. Neustále se zlepšující hra domácích a špatná obrana vlčat, kdy díky zbytečné snaze o vypíchnutí míče propadáme a usnadňujeme soupeři průnik pod koš, znamenalo pro domácí 10 bodů v řadě a snížení na 43:44. V tomto okamžiku pod tlakem domácí obrany jako by vlčata nevěděla, co hrát. Nedokázala se uvolnit pro míč, přihrát si, objet hráče, doskočit či zakončit. Skvěle pracující obrana BC tak dovolila vlčatům v poslední části nastřílet pouhé 3 koše a dovedla utkání ve svůj prospěch. Obě družstva si zaslouží velkou pochvalu. Diváci viděli atraktivní, rychlé, bojovné a dramatické utkání se spoustou pěkných akcí.