Kadetky U17 zakončily sezónu vítězstvím nad favoritem.

Kadetky U17 v posledním kole ligy přivítaly družstva Olomouce a do baráže postupující družstvo SBŠ Ostrava. V sobotu pokračovaly ve špatné hře, kterou praktikovaly i v úterý v Olomouci, a zaslouženě prohrály. Množství ztrát, neúspěšná střelba z bezprostřední vzdálenosti, málo bojovnosti byly hlavní příčiny prohry. V neděli se ale obraz hry rapidně změnil. Jakoby v posledním utkání chtěly hráčky dokázat, že výkony na podzim nebyly náhodné. Zaskočily ambiciosního soupeře a než se soupeř rozkoukal prohrával 8:0. Perfektní zónová obrana, přesná střelba a rychlé protiútoky zdobily Žďár. Soupeři se podařilo do poločasu skóre srovnat, ale bohužel na kontě obou podkošových hráček Kazdové a Němcové svítily čtyři osobní chyby. Přesto dokázaly utkání dohrát a v nervosním druhém poločasu dokázaly hráčky Žďáru soupeři opět odskočit a přispěly k důstojnému rozloučení s ligou U17. Je potěšující, že obě postupující družstva utrpěla porážku na palubovce Žďáru.

BK Žďár – OSK Olomouc  34 : 64 (12:13,18:28,28:49)
Body: Kazdová 9, Nerudová 9, Slámová 6, Němcová 6, Štětková 2, Kračmarová 2

BK Žďár – SBŠ Ostrava   70 : 56 (20:13,30:30,51:46)
Body: Slámová 30(4trojky), Kazdová 21(2trojky), Nerudová 11(1trojka), Němcová 4(1trojka), Štětková 2, Kozlíková 2