Dvě výhry pro Vlky U15

Dvě výhry si na své konto připsali Vlci U15, kteří zvládli sobotní domácí utkání proti houževnatému týmu BCM Orli Prostějov a v neděli překvapili na hřišti ve Zlíně, kde v koncovce udrželi nadějně rozehraný zápas a příjemně překvapili. Obě výhry se ale nerodili vůbec snadno a Vlci, kteří se trápili v zakončení a ztráceli spousty míčů museli proti dobře hrajícím soupeřům bojovat o výhry až do závěrečných minut.

Orli jsme svým nástupem do utkání zaskočili a šli do rychlého vedení. Včasná reakce hostujícího trenéra a bouřlivé reakce při oddechovém čase nastartovali prostějovské hráče, ti přidali v aktivitě a bojovnosti a vyrovnali hru. V polovině druhé části šli Orli dokonce do šesti bodového vedení a s Vlky to nevypadalo vůbec dobře. K obratu zavelel kapitán Socha, pod jehož taktovkou dokázali Vlci srovnat a před poločasem si vzali vedení zpět. Důrazná promluva o poločasové přestávce Vlky zdravě nakopla a hned v začátku druhého poločasu si zlepšenou obranou vypracovali důležitý náskok. Ve zbytku utkání se i přes spoustu neúspěšných zakončení a zbrklých ztrát hrál vyrovnaný basketbal, Vlci si kontrolovali bodový odstup a nakonec se radovali z výhry.  

Ve Zlíně jsme začali stejně dobře jako doma proti Prostějovu a šli překvapivě do vedení. Jak se ukázalo v dalším průběhu utkání, náskok vypracovaný v první čtvrtině byl rozhodujícím faktorem výhry Vlků. Kluci pracovali v obraně, dokázali si včas vypomáhat a domácí nepouštěli do snadných zakončení. Vedení z první půle jsme chtěli po přestávce co nejrychleji navýšit a utkání definitivně zlomit. Obrana Vlkům fungovala, získávali jsme míče a vyráželi vpřed. Bohužel nedůraz a neschopnost v zakončení a zbytečné ztráty v přechodové a finální fázi vlily energii do žil domácích. Karty se tak obrátily a hráči domácího Fastavu, kterých bylo najednou na hřišti plno, byli lepším týmem. Trápící se Vlky v zakončení držela nad vodou dobrá obrana, srdnatě vzdorovali tlaku domácích a ojedinělými brejky s úspěšným zakončením pro sebe nakonec cennou výhru urvali.

BK Vlci Žďár - BCM Orli Prostějov     90:74   (24:19, 45:39, 67:52)
Body: Socha 43, Vacek 15, Ganzwohl 9, Šrámek, Kašpar po 6, Krejča 5, Cik, Růžička, Osmík po 2, Skala, Střecha
Fauly: 23:17
Trestné hody: 24/14-29/14
Trojky: 2:2

SKB Fastav Zlín - BK Vlci Žďár     53:60   (7:15, 23:33, 36:45)
Body: Socha 23, Kašpar 10, Vacek 8, Kreutzer, Ganzwohl po 6, Růžička 5, Krejča 2, Skala, Cik, Osmík, Šráme
Fauly: 21:20
Trestné hody: 29/10-24/12
Trojky: 5:2

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Jakub Martinčič