Historie a současnost klubu

Oddíl košíkové funguje ve Žďáře nad Sázavou již od roku 1949. Svými vynikajícími sportovními výsledky, zejména u mládežnických družstev, se již 40 let řadí mezi přední kluby v České republice a svou mnohaletou tradicí zaručuje vhodné využití volného času dětí a mládeže.

BK Žďár nad Sázavou samostatně pracuje od 1. 1. 2010. V současné době má oddíl 156 aktivních členů, z toho 10 trenérů, 8 asistentů, 137 dívek a chlapců ve věku do 18 let. Oddíl basketbalu zahájil letos 64. sezónu svoji aktivní činnosti, která je zaměřena především na výchovu mládeže do 18 let. Zde dosahujeme ve všech kategoriích velmi vysokých úspěchů na úrovni celé České republiky. Z našich členů se rekrutují reprezentantky a reprezentanti České republiky, vicemistryně světa 2010, Evropy a Olympijské reprezentantky z Atén a Pekingu – Markéta Bednářová, Eva Vítečková, vícemistr Evropy v kategorii U16 kadetech a mistr republiky - Tomáš Šoukal a hráčky ligových družstev ČR Michaela Stará, Michaela Pavlasová, Michaela Horáková, nebo žákovské mistryně ČR 2012 a nejužitečnější hráčky Lenka Šoukalová, Lada Štěpánková a další.

Úspěchy a umístění v sezóně 2011 - 2012

Junioři U 19 – družstvo hrálo ligu a extraligu, což je nejvyšší soutěž ČR

Žáci U15 - družstvo hraje žákovskou ligu a OP

Starší minižáci - družstvo hraje finálovou skupinu OP, je mezi čtyřmi nejlepšími v kraji

Mladší minižáci – družstvo hraje OP

Nejmladší MINI chlapci – družstvo hraje první sezónu v OP

Starší dorostenky U19– družstvo hraje úspěšně dlouhodobě ligovou soutěž

Mladší dorostenky U17 - družstvo hraje ligovou soutěž, kde drží výborně první příčku s možností baráže do Extraligy

Žákyně U15 – po loňském úspěchu, kde se staly mistryněmi ČR, hrají opět nejvyšší extraligovou soutěž s velkou možností účasti na mistrovství ČR v roce 2013

Starší minižákyně – družstvo hraje úspěšně OP. Na mezinárodním turnaji Easter Euro Basket 2011 v Praze obsadili 2.místo. Na mistrovství republiky – sem se dostali na tzv. na divokou kartu – obsadili 7.místo, což je veliký úspěch tohoto družstva.

Mladší minižákyně - družstvo hraje finálovou skupinu OP, je mezi čtyřmi nejlepšími v kraji.

Všechna mládežnická družstva (od mladších minižáků a minižaček až po dorostenecké kategorie) trénují pravidelně pod vedením kvalifikovaných trenérů 3x až 4x týdně. Ligové soutěže s celorepublikovou působností hrají 4 družstva, oblastní přebory (jižní Morava) hraje 5 družstev. Všechna družstva se trvale umisťují na předních místech, což je známkou dobrého vedení těchto družstev. Snahou BK je udržení a postupné rozšiřování počtu mladých lidí, zajímajících se o sportovní aktivity, podchycením jejich zájmu o košíkovou a tím umožnění smysluplného využití volného času.

BK Žďár ale není jen o zápasech a tréninkových jednotkách. Klub se angažuje i na mezinárodním poli, když dlouhodobě udržuje dobré vztahy s polskými družstvy z Obry Koscian a také pořádáním streetballových akcí, zaměřených na větší propagaci basketbalu.

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.

zdar cinnost del logo uvod fondvysociny 240x80