• image
  • image
  • image
Previous Next
Vytisknout
Vytvořeno neděle 10. září 2017 0:00

8.9. až 10.9.2017 - Mezinárodní turnaj v Písku - starší minižáci U13

Sezónu 2017/18 zahájilo družstvo našich starších minižáků U13 tento víkend na velmi dobře obsazeném turnaji v Písku. Kromě čtyř týmů z České republiky (účastníků posledního Národního finále) na turnaj přijela i dvě zahraniční družstva, německý Bayern München a maďarský Kecskeméti KA.

V prvním pátečním utkání s

 Lokomotivou Plzeň se nám podařilo vytvořit si do poločasu mírné vedení, které jsme bojovnou hrou udrželi až do konce.

Ve druhém zápase s mnichovským Bayernem jsme se nezalekli výrazně vyššího soupeře a od začátku si budovali náskok, který byl na začátku poslední čtvrtiny až 15 bodů (49:64). Pak jsme však po vlastních chybách umožnili soupeři návrat do zápasu a po jeho 10‑ti bodové šňůře (2 trojky) v 7. a 8. minutě a úspěšné trojkové střele v poslední vteřině bylo srovnáno. V prodloužení jsme byli zase aktivnější a soupeři dovolili jen jednu střelu a dva trestné hody (2/1), zatímco my jsme k jedné střele z pole přidali dva body z trestných hodů (neproměnili jsme osm trestných hodů z deseti!) a vyhráli tak o jeden bod.

V dalším utkání s BŠ Tygři Praha jsme soupeře přehráli ve všech čtvrtinách a zaslouženě vyhráli o 27 bodů.

Pak jsme se utkali s pořádajícím týmem Sršni Sokol Písek, se kterým jsme prohráli na letošním Národním finále ve čtvrtfinále. Tentokrát se nám však podařilo mnohem lépe ubránit první pětku soupeře a výrazně přehrát druhou pětku a slavili jsme další vítězství.

Do posledního nedělního zápasu jsme vstupovali stejně jako soupeř Kecskeméti KA se čtyřmi vítězstvími a byl to tak zápas o první místo v tabulce. Maďarský tým vyhrál s přehledem všechny předchozí zápasy a našim hráčům se z toho rozklepala kolena. Od začátku nás soupeř předčil dravostí, bojovností a důrazem pod oběma koši, výborně využíval velkého množství našich chyb a zcela zaslouženě výrazně vyhrál.

Obsadili jsme vynikající 2. místo, ale hlavně jsme na turnaji odehráli pět velmi kvalitních utkání, jakých v sezóně moc není, a získali i první mezinárodní zkušenosti. Náš hráč Jakub Kužel se stal členem All-Star týmu. Pro všechny byl turnaj velkým přínosem a motivací do další činnosti.

BK Žďár n/S – BK Lokomotiva Plzeň 51:46 (29:22)

Bayern München – BK Žďár n/S 74:75 (31:38, 71:71) po prodloužení

BŠ Tygři Praha – BK Žďár n/S 32:59 (15:31)

Sršni Sokol Písek – BK Žďár n/S 45:76 (20:37)

BK Žďár n/S – Kecskeméti KA 28:61 (10:32)         

Body:

Polívka 89, Danko 52, Policar 32, Pleva 24, Beran 22, Polanský 18, Strážnický 17, Kužel 14, Jaroš 6, Kazda 5, Coufal 4, Pošvic 3, Jeřábek 2, Beneš 1

Konečné pořadí:

1. Kecskeméti KA (HU)

2. BK Žďár n/S

3. Sršni Sokol Písek

4. Bayern München (DE)

5. BK Lokomotiva Plzeň

6. BŠ Tygři Praha

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.

zdar cinnost del logo uvod fondvysociny 240x80

 copyright basketbalový klub Žďár nad Sázavou, vyrobil IT Outsourcing, administrace Buri

Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top