• image
  • image
  • image
Previous Next
Vytisknout
Vytvořeno neděle 28. květen 2017 0:00

27. a 28.5.2017 - Kvalifikace o dorosteneckou ligu - kadeti U17

Začátek prvního utkání byl z naší strany trochu kostrbatý a nervózní. Když jsme si však zásluhou dobré obrany dokázali vytvořit až dvaceti bodový náskok, hráči se uklidnili, našli správný rytmus hry a začali hrát to, co jsme si řekli a co jsme potřebovali. Náskok jsme postupně navyšovali a celé utkání bylo jen otázkou o

kolik to nakonec bude. Šanci dostali všichni hráči a až na výjimečné situace, předvedli dobrý a zodpovědný výkon a to jak v útoku, tak hlavně v obraně. Zasloužená výhra rozdílem několika tříd, byla prvním důležitým krokem k naplnění stanoveného cíle pro tuto kvalifikaci.

BK Žďár – Slovan Varnsdorf   124:36   / 63:21 /

Body: Mazourek – 29, Moučka – 28, Smolík – 20, Krmášek – 14, Lacina – 10, Němec – 9, Götz a Cafourek – 5, Toman a Grodl – 2.

  

Už před utkáním jsme věděli, že tento zápas bude rozhodovat vlastně o celé budoucí sezóně. Na začátku šel soupeř do mírného vedení, které se nám naštěstí podařilo velmi rychle zlikvidovat. Našim hráčům se začalo dařit plnit úkoly, které dostali a velmi dobře ubránlit dva soupeřovy nejlepší a nejnebezpečnější hráče. Bez těchto dvou, kteří soupeři tvořili hru, přestala být Vysoičina nebezpečná a my jsme pomalu přebírlit otěže utkání. V průběhu druhé čtvrtky jsme si vybudovali až osmnácti bodové vedení a vše před poločasem vypadalo na dobrý průběh pro náš tým. To jsme však netušili. co nás čeká po přestávce na hřišti. Po dvou minutách hry v třetí části jsme přišli o nesmyslně vyloučeného hráče Mazourka a soupeř vycítil šanci. K této snaze se ještě přidalo zcela jednostranné posuzování faulů od rozhodčích. Důležité však bylo, že se naši hráči nenechali tímto ovlivnit, neustále pokračovali ve výborné obraně a dokázali udržet stav po třetí části na stejném bodovém rozdílu. V poslední čtvrtině však vše gradovalo. Hned na začátku jsme přišli o vyfaulovaného hráče Moučku a to již pro nás začalo být kritické. Jenom díky obrovskému nasazení a velké bojovnosti na hřišti, se nám dařilo udržovat vedení, i když soupeř pomalu z našeho náskoku ukrajoval. V posledních dvou minutách se vyfauloval ještě hráč Götz, ale to již soupeři docházeli síly a jejich tlak slábl, takže se nám podařilo dotáhnou zápas k velmi důležitému vítězství. Hráči zaslouží obrovskou pochvalu za předvedenou hru a osobní nasazení, ale hlavně za to, že dokázali po celých dvacet minut hrát disciplinovaně, a nenechali se vyprovokovat soupeřovou agresivní hrou a velmi zvláštním přístupem rozhodčích. Tato výhra byla velmi důležitá, ale hlavně na konci spravedlivá a naše hráče může jen těšit, co dokážou na hřišti předvést, když jsou nuceni hrát pod takovýmto obrovským tlakem.

BK Žďár – BC Vysočina  74:65    / 39:21 /

Body: Smolík – 17, Moučka – 16, Mazourek – 15, Krmášek – 10, Lacina a Götz – 6, Němec – 4.

 

V tomto utkání jsme museli udělat poslední krok, abychom završili úsilí a úspěšné tažení touto kvalifikací, a tím bylo povinné vítězství. V prvních dvou čtvrtinách se nám vůbec nedařilo zakončení a to z jakékoliv pozice. Sice jsme si dokázali vytvořit ty správné situace a pozice, ale nedokázali jsme je proměnit a někdy jsme měli i nehoráznou smůlu, kdy nám míče doslova vypadávaly z obroučky. Přesto jsme si vytvořili díky obraně až dvaceti bodový náskok. Na všech hráčích se již začala projevovat obrovská únava z předešlých bojů a to se na výkonu také podepsalo. V závěru druhé části jsme si prošli totální krizí a herním výpadkem a o pracně vybudovaný náskok přišli. Po přestávce jsme zpřesnili celou hru a brzy jsme si ztracený náskok znovu dokázali vybudovat. Zbytek utkání jsme si již pak kontrolovali a to hlavně díky tomu, že hráči dokázali plnit taktické pokyny z lavičky. Přestali jsme nesmyslně spěchat se zakončením a začali hrát na dlouhé útoky. Měli jsme snahu, aby si mohli zahrát všichni hráči, ale bohužel to nešlo, protože každý zásah do sestavy a hry v těchto momentech mohl dopadnout všelijak. Všechny hráče na hřišti musím znovu velmi pochválit za předvedenou hru, a za to, že dokázali i přes všechno to trápení, ze sebe vyždímat poslední zbytky sil a utkání tak dovést do vítězného konce. Tím jsme si zajistili pro příští sezónu zcela zaslouženě ligovou příslušnost a také kvalitní zápasy. Hráči naplno zúročili celou velmi fyzicky náročnou sezónu a vybojovaný postup si zcela po právu zasloužili. Věřím tomu, že když budou v tomto nasazení a přístupu pokračovat všichni, budeme pro všechny soupeře velmi nebezpečným týmem.

BK Žďár – Spartak Uherský Brod   76:50   / 37:25 /

Body: Smolík – 21, Mazourek – 20, Krmášek – 12, Moučka a Götz – 8, Lacina – 7.

 

Body celkem: Mazourek – 64, Smolík – 58, Moučka – 52, Krmášek – 36, Lacina – 23, Götz – 19, Němec – 13, Cafourek – 5, Toman a Grodl – 2.

 

Konečné pořadí kvalifikace :  

1.  BK Žďár nad Sázavou

2.  BC Vysočina

3.  Spartak Uherský Brod

4.  Slovan Varnsdorf

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.

zdar cinnost del logo uvod fondvysociny 240x80

 copyright basketbalový klub Žďár nad Sázavou, vyrobil IT Outsourcing, administrace Buri

Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top